bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 października 2019
  • wyświetleń: 9774

[FOTO] Wypadek, ranni, korytarz ratunkowy i patologia na drodze...

W sobotę, 26 października około godziny 14:30 na S-1 w Bielsku-Białej, doszło do tragicznego zdarzenia. Młody chłopak, najprawdopodobniej załamany po śmierci swojej matki skoczył z wiaduktu na drogę. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Rzeczą naturalną jest, że w tego typu przypadkach policja i prokuratura musi wykonać szereg czynności. Tak było i w tym przypadku. Droga została zwężona do jednego pasa ruchu. Utworzył się korek, ale nie był on zbyt uciążliwy (do 5 minut postoju). Coś jednak poszło nie tak...

Około godziny 16:00 doszło do zderzenia trzech pojazdów. Było to klasyczne, podwójne najechanie na tył. Kierowcy w porę nie zauważyli korka. Nie okoliczności są tu ważne, lecz to co wydarzyło się jeszcze później. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała i konieczna była interwencja wszystkich służb ratunkowych. Pozostali kierowcy stojący w korku utworzyli wzorowy korytarz ratunkowy, który... po chwili został zablokowany przez zniecierpliwionych królów szos, którzy nie mogli stać jak wszyscy. Oni musieli jechać do przodu, bo zbawi ich 15-20 minut (bo tyle czasu trwała blokada drogi).

Materiał filmowy i zdjęciowy z wczorajszego "pokazu głupoty" ma trafić na policję. Tak przynajmniej zapowiedział autor poniższych zdjęć, który jak inni utknął wczoraj na zablokowanym fragmencie obwodnicy.

Korytarz życia oraz tzw. jazda na suwak już niedługo staną się obowiązkowe. Tworzenie korytarza życia ma na celu skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych bądź innych służb technicznych do miejsca wypadku,w tym również na przejazd dużych samochodów strażackich, co byłoby niemożliwe, gdyby korzystały one wyłącznie z pasa awaryjnego. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 listopada!

Wypadek, ranni, korytarz ratunkowy i patologia na drodze · fot. nadesłane przez czytelnika / Michał Żywiec112

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.