bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 8535

[FOTO] Kraksa z udziałem ciężarówki na przejeździe. Wstrzymano ruch pociągów!

Do zdarzenia doszło w środę, 20 listopada około godziny 6:45 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Czystej. Samochód ciężarowy zderzył się tam z lokomotywą. Kraksa miała miejsce na przejeździe kolejowym bez zapór i sygnalizacji świetlnej.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca ciągnika siodłowego z naczepą cofał po przejeździe kolejowym. Elektrowóz nie jechał bardzo szybko (60-80km/h). Maszynista rozpoczął procedurę awaryjnego hamowania, ale potrzebował kilkudziesięciu metrów. Kolizja miała miejsce przy prędkości około 15-20km/h i na szczęście nikomu nic się nie stało.

Naczepa samochodu ciężarowego była załadowana 24 tonami... podkładów pod tory kolejowe.

Ruch pociągów na trasie z Czechowic-Dziedzic do Wisły został wstrzymany, a następnie skierowany na sąsiedni tor. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00. Konieczne będzie użycie ciężkiego sprzętu by postawić ciężarówkę z powrotem na drogę.

Kraksa z udziałem ciężarówki na przejeździe · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.