bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 5311

[FOTO] Zwierzyna leśna mocno aktywna. Dwa poważne zdarzenia na lokalnych drogach!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj wieczorem przy ul. Cisowej w Jaworzu. Przyczyną była sarna lub inny podobny zwierz, który wybiegł kierowcy tuż przed pojazd. Do podobnej sytuacji doszło także w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Żarnówki.

W obu przypadkach kierowcy wykonując gwałtowny manewr omijania utracili panowanie nad pojazdem i wypadli z drogi. W Jaworzu kierowca Fiata Seicento uderzył w pojazd tej samej marki zaparkowany przed posesją. W Międzybrodziu Bialskim kierowca Skody Fabii wypadł z drogi zawisł nad korytem rzeki. W obu przypadkach skończyło się tylko na siniakach i drobnych obtarciach kierowców. Ocalały także zwierzęta.

W przypadku, gdy przed maskę naszego samochodu wbiegnie zwierzyna leśna, należy zastanowić się czy manewr obronny nie skończy się dla nas gorzej, niż zderzenie ze znacznie lżejszą i ruchomą przeszkodą. Nieprzemyślany ruch kierownicą w połączeniu z gwałtownym hamowaniem i niewielkimi umiejętnościami, może skończyć się poważnym wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Nie bez znaczenia jest tutaj także stan techniczny naszych samochodów. Zużyte zawieszenie może w krytycznej sytuacji przyczynić się do trudnego w wyprowadzeniu poślizgu.

Jeśli już dojdzie do potrącenia zwierzęcia należy koniecznie zadzwonić na policję bez względu na to czy zwierzę zginęło czy w też w popłochu uciekło z miejsca zdarzenia. Ranny zwierz może mocno cierpieć i być zagrożeniem dla siebie i innych kierowców, którzy będą przejeżdżać w pobliżu później. Odpowiednie służby zajmują się poszukiwaniem rannych zwierząt. Kolizja ze zwierzęciem najczęściej kończy się dla kierowcy pouczeniem. Policjanci bardzo rzadko w takich sytuacjach wypisują mandaty, nawet jeśli miejsce kolizji było wcześniej oznaczone znakiem A-18b. Nie ma się więc czego obawiać.

Nieoficjalnie wiadomo, że w miniony weekend w okolicy przełęczy Przegibek odbywało się polowanie z nagonką, co mogło być nie bez znaczenia dla zdarzenia drogowego w Międzybrodziu Bialskim.

Zwierzyna leśna mocno aktywna · fot. OSP Międzybrodzie Bialskie + nadesłane przez czytelnika (Tomek)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.