bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5624

Zakup biletu parkingowego w parkomacie z numerem rejestracyjnym czy bez?

Funkcjonujący w strefie płatnego parkowania system poboru opłat daje możliwość kierowcy wyboru – czy zakupi bilet parkingowy w parkomacie z podaniem numeru rejestracyjnego swego pojazdu, czy też nie. Należy jednak pamiętać jakie konsekwencje pociąga za sobą brak podania numeru rejestracyjnego w urządzeniu:

  • bilet niezawierający numeru rejestracyjnego pojazdy musi każdorazowy zostać umieszczony przez kierowcę na desce rozdzielczej za przednią szybą samochodu w widocznym miejscu (umożliwia to kontrolerowi zweryfikowanie czasu jego obowiązywania);
  • bilet niezawierający numeru rejestracyjnego pojazdu stanowi jedyny dokument w ewentualnej procedurze reklamacyjnej – dlatego jego utrata uniemożliwia skuteczne jej przeprowadzenie.
  • W związku z powyższym, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zachęca kierowców do wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie w trakcie zakupu biletu parkingowego. Takie rozwiązanie niesie dla kierowców liczne udogodnienia:
  • bilet zawierający numer rejestracyjny pojazdu nie musi być wkładany za przednią szybę, nie trzeba go także zachować do kontroli oraz celów reklamacyjnych – ponieważ wszystkie dane zostają wprowadzone do systemu zarządzającego parkomatami;
  • bilet zawierający numer rejestracyjny pojazdu daje możliwość dokonania w dowolnym parkomacie dopłaty do trwającego postoju.Jednakże należy pamiętać, aby w momencie wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie dochować szczególnej staranności i podać go prawidłowo. Ponadto zachęca się do korzystania z e-biletu poprzez dostępne aplikacje mobilne (SkyCash i moBILET).


Zakup biletu parkingowego w parkomacie z numerem rejestracyjnym czy bez
fot. MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.