bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 stycznia 2020
  • 9 stycznia 2020
  • wyświetleń: 10064

[FOTO] Warszowice: ciężarówka w ogniu. Duże utrudnienia w ruchu!

W środę, 8 stycznia około godziny 15:20 na DK-81 w Warszowicach doszło do pożaru samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Interweniowali strażacy. Nie obeszło się bez poważnych utrudnień w ruchu.

Kierowca zdążył opuścić kabinę i podjąć próbę gaśniczą - niestety bezskutecznie, bo pożar był już mocno rozwinięty. W momencie dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej, cały ciągnik siodłowy marki Volvo i część naczepy były pochłonięte ogniem. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście minut. Nie ocalało zbyt wiele.

Na naczepie pojazdu ciężarowego znajdował się towar spożywczy. Ładunek nadaje się do utylizacji. Przyczyny pożaru będzie wyjaśniać policja. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich i podejrzewa się zwarcie instalacji elektrycznej lub inny problem mechaniczny. W czasie trwania akcji gaśniczej wiślanka była zablokowana w obu kierunkach. Następnie przywrócono ruch w stronę Skoczowa.

Usuwanie skutków zdarzenia spowodowało także duże utrudnienia w ruchu. Jezdnia w stronę Skoczowa była zablokowana do wczesnych godzin porannych.

Warszowice: ciężarówka w ogniu · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.