bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 stycznia 2020
  • 17 stycznia 2020
  • wyświetleń: 49777

[FOTO] Pociąg InterCity przejechał młodą dziewczynę. Śmigłowiec LPR w akcji!

W czwartek, 16 stycznia około godziny 12.00 w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Ignacego Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach doszło do poważnego wypadku. Pociąg InterCity przejechał młodą dziewczynę. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 6 z bazy HEMS Kraków-Balice).

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 21-letnia kobieta położyła się na torach. Maszynista próbował wyhamować skład, ale nie zdołał. Ruch pociągów na trasie z Katowic do Bielska-Białej został na czas trwania akcji ratunkowej całkowicie wstrzymany.

Poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała (m.in. amputacja kończyn dolnych). Mimo poważnych obrażeń 21-latka była cały czas przytomna. Jej życie jest teraz w rękach lekarzy. Karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała pacjentkę na płytę boiska stadionu MOSiR. Tam podjęła ją załoga śmigłowca ratunkowego. Transport drogą lotniczą skrócił czas dotarcia do szpitala.

"16.01.2020 r. godz. 11:57 Czechowice-Dziedzice, przejazd kolejowy ul. Kraszewskiego. Najechanie na osobę (nagłe wtargnięcie, osoba położyła się na torze) podczas przechodzenia przez tory na przejeździe, przez pociąg PKP INTERCITY relacji Białystok-Żywiec, przy sprawnie działających urządzeniach sygnalizacji przejazdowej. Poszkodowana zabrana do szpitala. Wprowadzono ruch jednotorowy dwukierunkowy po torze czynnym. Podróżni zabrani przez pociąg Kolei Śląskich relacji Katowice-Zwardoń." - fragment raportuWojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Pociąg InterCity przejechał młodą dziewczynę · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.