bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12676

[FOTO] Groźny wypadek w Bielanach. Kierowca Mitsubishi ciężko ranny!

Do zdarzenia doszło około godziny 19:10 na DW948 w Bielanach (ul. Kęcka). Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Była konieczność użycia narzędzi hydraulicznych.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy oświęcimskiej drogówki wynika, że zawinił 35-letni kierowca Subaru Imprezy. Mieszkaniec Kęt stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległą stronę jezdni, gdzie zderzył się z dostawczym Volkswagenem Transporterem T4. Za samochodem dostawczym poruszał się kierowca samochodu Mitsubishi. Doszło do kolejnego, tym razem niemalże czołowego zderzenia. Siła uderzenia była potężna i spowodowała, że Mitsubishi wpadło do rowu.

39-letni mieszkaniec gminy Kęty, który kierował Mitsubishi znajdował się wewnątrz doszczętnie zmiażdżonego wraku swojego pojazdu. Był ciężko ranny. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego z pojazdu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Poszkodowany w stanie ciężkim i zagrażającym życiu trafił do szpitala. Jego stan zdrowia nie jest znany (środa godzina 12:00). Do szpitala przewieziono także kierowcę i pasażera Subaru. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chwilę po zderzeniu trzech pojazdów (Subaru, Volkswagen, Mitsubishi) doszło do kolejnej kraksy. W miejscu wypadku zatrzymało się kilkoro kierowców, którzy udzielali pomocy poszkodowanym. Na słabo oświetlonej drodze zrobiło się spore zamieszanie. Kierująca Skodą Fabią najechała na tył Renault Laguna. W tym przypadku obeszło się bez rannych, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad dwie godziny.

Groźny wypadek w Bielanach · fot. czytelnik Michał + zdjęcia Oświęcim112

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.