bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5219

[FOTO] Zderzenie dwóch ciężarówek i busa na DK-81 w Zbytkowie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 28 stycznia około godziny 13:30 na DK-81 w Zbytkowie. Kraksa miała miejsce na jezdni w stronę Katowic tuż za głównym skrzyżowaniem.

Wszystko zaczęło się od czterech bezpańskich psów, które postanowiły przejść przez drogę. Zwierzęta przechodziły ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdów ciężarowych. Gdy dotarły do osi jezdni zauważył je kierowca ciężarowego Mercedesa, który zaczął gwałtownie hamować. Jadący za nim kierowca ciężarowego Volvo nie zdołał zatrzymać zestawu i najechał na poprzedzający pojazd. Ucierpiał także dostawczy Peugeot Boxer, który stał na lewoskręcie (w stronę Strumienia).

Wszystko wyglądało groźnie, ale nikomu nic się nie stało. Bez szwanku wyszły także psiaki, które widząc całe zamieszanie oddaliły się pobliskie zarośla. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 16:30.

Zderzenie dwóch ciężarówek i busa na DK-81 w Zbytkowie · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.