bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 stycznia 2020
  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7709

[FOTO] Śmierć na pasach przy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Nie żyje 73-letni pieszy!

Do wypadku doszło we wtorek, 28 stycznia około godziny 17:30 na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Samochód osobowy marki Fiat Fiorino potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach.

Ze wstępnych informacji przekazanych przez zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wynika, że 73-letni mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdu. Doszło do potrącenia przez samochód osobowy marki Fiat Fiorino, którym kierował 26-letni obywatel Ukrainy. Siła uderzenia była duża - pieszy znalazł się kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych. Upadł na chodnik i nie dawał oznak życia.

Mimo trwającej blisko godzinę reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pacjenta. Obywatel Ukrainy kierujący pojazdem był trzeźwy, posiadał prawo jazdy i zgodę na pracę w Polsce. Na miejscu przed kilka godzin trwały czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratury. Ruch na ulicy Legionów odbywał się wahadłowo.

Kierowca został zatrzymany.

Śmierć na pasach przy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach · fot. ML

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.