bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 2 lutego 2020
  • wyświetleń: 9262

[FOTO] Tragiczny wypadek w Łękach na trasie Kęty - Oświęcim. Nie żyje 55-letni motocyklista!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 lutego chwilę przed godziną 15:00 w Łękach na ulicy Piastowskiej. To droga wojewódzka nr 948 łącząca Kęty z Oświęcimiem. Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych informacji wynika, że 28-letnia obywatelka Czech kierująca samochodem osobowym marki Skoda Octavia poruszała się w stronę Kęt i zamierzała skręcić w lewo na teren prywatnej posesji. Zderzyła się ona z motocyklem marki Honda, którym kierował 55-letni mieszkaniec Kęt. Siła uderzenia była potężna. Motocyklista wpadł do rowu kilkanaście metrów dalej. Nie dawał on żadnych oznak życia.

Krótko po zdarzeniu w pobliżu miejsca wypadku przejeżdżała załoga prywatnego pogotowia ratunkowego. Została podjęta akcja reanimacyjna, którą później kontynuowali strażacy i ratownicy medyczni. Akcja okazała się nieskuteczna. Nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego.

Czynności w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzą funkcjonariusze KPP Oświęcim. Śledztwo nadzoruje tamtejsza prokuratura. Droga była zablokowana przez około 3 godziny.

Tragiczny wypadek w Łękach na trasie Kęty - Oświęcim · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.