bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 4748

[FOTO] Bramownice już stoją! Na ul. Kwiatkowskiego wprowadzono ograniczenie wysokościowe

W niedzielę, 1 marca w godzinach popołudniowych zakończyła się instalacja bramownic ograniczających wysokość do 2,2m na wiadukcie ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Teraz nie prześlizgnie się żaden nawet bardzo sprytny kierowca, który będzie chciał złamać jeden z obowiązujących tam zakazów.

Ograniczenie tonażowe do 3,5 tony i wysokościowe do 2,2 metra to następstwo kiepskiej kondycji wiaduktu. Zarządca drogi wprowadził ograniczenia ze względów bezpieczeństwa. Zaczęło się w 2019 roku.

Na przełomie lata i jesieni ubiegłego roku tonaż ograniczono do 30 ton znakami B-18 (dokładnie oznacza zakaz ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa od wartości podanej na znaku; w przypadku zespołu pojazdów zakaz dotyczy ich łącznej masy). W praktyce oznaczało to, że nikt nie stosował się do ograniczenia. Pusta ciężarówka mogła przejechać. Policjanci, by stwierdzić czy ciężarówka przekracza tonaż, musieli zatrzymać taki pojazd do kontroli i sprawdzić jego masę (poprzez wjechanie na wagę lub zliczając masę pojazdu i ładunku). Kierowcy pojazdów ciężarowych za nic mieli znaki, a na 19-tym kanale CB radia często można było usłyszeć prześmiewcze komentarze dotyczące oznakowania.

17-go lutego Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wprowadził ograniczenie do 3,5 tony rzeczywistej masy pojazdu. Zapowiedziano także montaż bramownic ograniczających wysokość do 2,2 metra. Nim powstały bramownice, kierowcy pojazdów ciężarowych nadal nie stosowali się do ograniczenia. Pisaliśmy o tej sprawie w artykule: [FOTO] Czy kierowcy stosują się do ograniczeń na ul. Kwiatkowskiego?

Bramownice stoją od soboty, a dziś zakończyły się prace poprawkowe. Autobusy linii komunikacyjnych nr 13, 13W, 29, 36 zostały przekierowane na trasy objazdowe. Szczegółowe informacje zawarto pod linkiem na stronie komunikacja.bielsko.pl.

Problemy kierowców.

Ograniczenie obowiązuje do odwołania, czyli najprawdopodobniej do czasu, gdy kierowcy pojadą po nowym wiadukcie, który ma powstać w miejscu obecnego. W sieci nie milkną przeciwnicy rozwiązania ograniczającego wysokość do 2,2 metra. Wiele pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita to 3,5 tony, jest wyższa niż bramownice. Po wiadukcie ulicy Kwiatkowskiego nie przejadą np. busy, wozy strażackie, niektóre karetki lub radiowozy, czy choćby zwykły samochód osobowy z rowerami na dachu. Na bramownicach już widać ślady po uderzeniach pojazdów, które próbowały przejechać, ale zabrakło kilku centymetrów zapasu.

Bramownice już stoją
fot. Bielskie Drogi


Bramownice już stoją
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.