bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 marca 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 1966

[FOTO] Potrącenie rowerzysty w Rybarzowicach na ul. Żywieckiej

Do zdarzenia doszło w środę, 11 marca około godziny 21:40 na ulicy Żywieckiej w Rybarzowicach (tzw. stara droga na Żywiec). W rejonie skrzyżowania z ulicą Wesołą samochód osobowy marki Audi A3 potrącił rowerzystę. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Po zderzeniu samochód zakończył podróż w rowie. Rowerzysta trafił do szpitala, gdzie fachowo zajęli się nim lekarze. Doznał obrażeń ciała, ale nie zagrażają jego życiu. Badanie wykazało, że cyklista był pijany. Wynik to przeszło 1,5 promila. Okazało się także, że to on jest sprawcą zdarzenia. Wymusił on pierwszeństwo na Audi podczas manewru lewoskrętu. Kierowca Audi by zminimalizować skutki potrącenia uciekł do rowu, jednak nie udało się mu uniknąć zderzenia.

Na czas trwania akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ulica Żywiecka w Rybarzowicach była nieprzejezdna. Wytyczono objazdy. Druhowie lokalnej jednostki ochotniczej straży pożarnej tłumaczyli kierowcom w jaki sposób ominąć utrudnienia.

Potrącenie rowerzysty w Rybarzowicach na ul · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.