bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 8294

[FOTO] Groźny wypadek z udziałem motocyklisty na DW941 w Harbutowicach

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 marca około godziny 14:40 na drodze wojewódzkiej nr 941 ze Skoczowa do Wisły w miejscowości Harbutowice. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Piekarską samochód dostawczym marki Renault zderzył się z motocyklem marki Honda. Siła uderzenia była bardzo duża.

Z ustaleń policjantów wynika, że 53-letni samochodu dostawczego wyjeżdżając z ulicy Piekarskiej z zamiarem skrętu w lewo, wymusił pierwszeństwo na 36-letnim motocykliście. Doszło do zderzenia. Ranny motocyklista trafił do szpitala. Stan jego zdrowia nie jest oficjalnie znany. Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że "nie jest dobrze". Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek drogowy. Utrudnienia w ruchu trwały przeszło dwie godziny. Zablokowane były lewe pasy ruchu w każdym kierunku. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Z relacji przejeżdżających w pobliżu miejsca zdarzenia wynika, że na jezdni było widać bardzo długie ślady hamowania motocykla (widać to także na jednym ze zdjęć). Biorąc po uwagę długość śladów hamowania i siłę uderzenia, która unieruchomiła ważący dwie tony samochód odstawczy, można przypuszczać, że prędkość motocykla była wyższa niż obowiązujące w tym miejscu 70km/h.

Na prośbę jednego ze strażaków, który także jest zapalonym motocyklista publikujemy jego apel:

"Pogoda sprzyja przejażdżkom na motocyklu, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy, by rozpoczęcie sezonu przełożyć przynajmniej o kilka tygodni. Jeśli ktoś jednak musi jeździć to prosimy, by robić to tak, by nie dokładać pracy służbom ratunkowym (...) Drodzy motocykliści pamiętajcie, że kierowcy nie są jeszcze przyzwyczajeni do widoku motocykli. Nie odkręcajcie manetki, dajcie sobie na wstrzymanie!"

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty na DW941 w Harbutowicach · fot. nadesłane przez czytelników

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.