bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 8 marca 2017
  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 8965

Karambol na obwodnicy Bielska-Białej [S-1]

Do małego karambolu doszło dziś, chwilę po godzinie 13:00 w Bielsku-Białej na strasie S-1, na jezdni od Żywca w stronę Cieszyna / Katowic. W zdarzeniu brało udział w sumie 8 pojazdów.

Jak to się stało? Betoniarka najechała na jakiś przedmiot na jezdni, który rozerwał oponę (wystrzał). Siła wystrzału była na tyle duża, że doszło zerwania rynny służącej do zlewania betonu (zamocowaną na lewej burcie betoniarki). Rynna odczepiła się i spadła wprost pod koła dostawczego Fiata Ducato, z którego po uderzeniu w przeszkodę wyciekł olej i zalał jezdnię. Chwilę po tym zdarzeniu w tył Fiata Ducato wjechał terenowy Nissan Terrano. Następnie w tył Nissana wjechał Peugeot Partner i terenówka ponownie dobiła do Fiata Ducato. Uczestnicy wystawili trójkąt ostrzegawczy i wezwali policję.

Po kilku minutach grupka samochodów nadjechała z dużą szybkością do miejsca zdarzenia. Kierowca BMW nie wyhamował przed trójkątem i taranując go zatrzymał się zaraz za zdarzeniem (nie dobił do uczestników kolizji). Za nim zatrzymała się Skoda Octavia, Opel Vivaro i Peugeot 307. Niestety jadąca z samego tyłu kierująca Fordem Mondeo nie zdążyła zahamować i staranowała Peugeota, który dobił do Opla. Samochody BMW i Skoda nie zostały uszkodzone, ale kierowcy zostali na miejscu wypadku do czasu przyjazdu służb.

W sumie w trzech zdarzeniach rannych zostało 6 osób (początkowo była mowa o 5 osobach). Droga ekspresowa S-1 była zablokowana 45 min. Przez kolejną godzinę ruch odbywał się poboczem.Na miejsce wypadku dotarła spora ilość służb. Sześć wozów strażackich, pięć karetek pogotowia ratunkowego, dwa patrole policji obsługujące zdarzenie + trzy radiowozy zabezpieczające Węzeł Mikluszowice. Na miejscu pojawił się również dowódca JRG1 w Bielsku-Białej oraz zastępca naczelnika bielskiej drogówki. Zdarzenie zostało potraktowane jako pilne i poważne. Służby ratownicze naszym zdaniem stanęły na wysokości zadania, podobnie jak większość kierowców w korku. Na dojeździe do miejsca wypadku został utworzony piękny korytarz ratunkowy dzięki, któremu służby nie miały problemów z dotarciem do miejsca zdarzenia.

Filmy nagrane przez jednego z kierowców, które ukazują wspomniany wcześniej korytarz ratunkowy możecie zobaczyć tutaj i tutaj.

Karambol na obwodnicy Bielska-Białej [S-1] · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.