bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 822

Rosnąca popularność opon całorocznych

Materiał partnera:

Rosnąca popularność opon całorocznych

Jak podawały w zeszłym roku Polskie Składy Oponiarskie, udział tego typu ogumienia w całości rynku oponiarskiego w naszym kraju wynosił 7%. Nie jest to może bardzo duża wartość, jednak według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, dynamika wzrostu tego segmentu rynku to 22%. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, za kilka lat udział opon całorocznych w całości kupowanego w Polsce ogumienia może wynieść nawet 20%. Dla kogo najlepsze będą tego typu opony? Czy sprawdzą się w każdych warunkach? Czy ich powodzenie to jedynie efekt sprawnie prowadzonych akcji marketingowych?

Opony całoroczne – dla kogo?

Jak podkreślają znawcy tematu – nie ma rozwiązań w pełni uniwersalnych. Jeżeli mieszkamy np. w terenie górzystym, gdzie widok śniegu i lodu zimą nie należy do rzadkości, najprawdopodobniej nie ominie nas inwestycja w opony zimowe. Jednak, wielu polskich kierowców to mieszkańcy dużych miast, którzy nie muszą mierzyć się z jazdą pod górę po zaśnieżonej drodze. Wielu z nich to także osoby, które preferują raczej spokojny styl jazdy i nie ruszą zbyt często w dalekie trasy. Właśnie dla takiego typu kierowcy stworzona jest większość opon całorocznych.

Segment opon całorocznych jest bardzo rozwojowy

Warto mieć na uwadze, że producenci ogumienia od kilku lat inwestują ogromne kwoty w badania oraz technologie, które umożliwią jak najszersze zastosowanie opon całorocznych. Praktycznie co rok mamy do dyspozycji nowe, nieraz bardzo innowacyjne rozwiązania z tej gałęzi przemysłu oponiarskiego. Każdy dostawca ogumienia ma już w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli tego typu. Jeżeli ten trend się utrzyma, będziemy niedługo mieć do dyspozycji szeroki wybór opon całorocznych, w tym również takich, z którymi nie strach będzie udać się w długą trasę. Trzeba zaznaczyć, że ciągłe prace nad ulepszaniem bieżników idą w kierunku zabezpieczenia przed aquaplaningiem, tzn. poślizgiem na wodzie.

Źródła powodzenia ogumienia całorocznego

Głównym czynnikiem, który ma prawdopodobnie decydujący wpływ na powodzenie opon całorocznych jest zmieniający się klimat. Zimy w większości europejskich krajów stały się bardzo łagodne. Tak więc realne wyzwania, związane z jazdą po śniegu są znacznie mniej obecne. Większość kierowców jeździ po stosunkowo zadbanych drogach miejskich.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że jazda na ogumieniu całorocznym to pewna oszczędność. Z pewnością dużym plusem posiadania takich opon jest to, że nie trzeba stać w kolejkach do warsztatów oraz wulkanizatorów, gdy zaczyna zmieniać się aura za oknem. Oszczędza się więc czas oraz zmniejsza wydatki.

Czy ogumienie tego typu to oszczędność?

Dosyć kontrowersyjne jest to, czy jazda na takich gumach to także oszczędność na eksploatacji. Tutaj prawdopodobnie bardzo dużo zależeć będzie od tego, z jakiej półki cenowej będą pochodzić nasze opony całoroczne - ceny sprawdzisz na https://www.sklepopon.com/opony/caloroczne. Zwykle ogumienie premium jest bardziej wydajne i wolniej się zużywa. Nie bez znaczenia jest także to, jak często dany kierowca przyspiesza, hamuje – czyli po prostu sposób jazdy.

Podsumowując: zakup ogumienia tego typu na pewno nie jest tylko i wyłącznie uleganiem pewnej modzie czy akcjom reklamowym. Tam, gdzie rodzi się nowa potrzeba wśród klientów, szybko pojawia się nowy produkt, usiłujący zapełnić lukę na rynku. Opony całoroczne są tego doskonałym przykładem. Zmieniający się klimat jest obiektywnym czynnikiem, który ma wpływ na decyzje zakupowe coraz większego grona kierowców. Jeżeli do kwestii zmieniających się warunków pogodowych dodamy wymierne oszczędności (czasu, wysiłku oraz finansów) – rosnąca popularność tego rodzaju gum staje się czymś zrozumiałym.

Rosnąca popularność opon całorocznych