bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 9851

[FOTO] Samochód osobowy uderzył w bariery. Było o krok od tragedii...

Dzisiaj przed godziną 14.00 na drodze krajowej nr 1 w Piasku, na pasie w kierunku Bielska-Białej doszło do zdarzenia drogowego. Wszystko wyglądało bardzo groźnie i tylko cudem udało uniknąć się tragedii. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Z informacji przekazanych przez świadka wynika, że kierująca Fordem Fiesta jechała ze zdecydowanie nadmierną prędkością w stronę Pszczyny. Na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem, który z impetem uderzył w bariery energochłonne. Z auta odpadło wiele elementów, m.in. silnik i akumulator.

W przeciwnym kierunku poruszał się kierowca Fiata Grande Punto, który cudem uniknął śmierci. Szybujący w powietrzu silnik ważący około 120 kilogramów przeleciał z dużą prędkością tuż nad jego dachem. Pojazd został oblany olejem silnikowym, a w atrapę chłodnicy trafił akumulator. Gdyby silnik spadł na przednią szybę, to kierowca Fiata niewątpliwie zginąłby na miejscu.

Kierująca Fordem odniosła obrażenia ciała. Doznała m.in. groźnie wyglądającego urazu głowy. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej niezbędnej pomocy i przetransportowali ją do szpitala. Jak się dowiedzieliśmy - życiu poszkodowanej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Usuwanie skutków kraksy trwało przeszło godzinę. Jezdnia w obu kierunkach była zanieczyszczona olejem silnikowym. Plamę trzeba było zneutralizować. Kwalifikacja prawna zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń hospitalizowanej kobiety. Policjanci apelują, by ostudzić swoje rajdowe zapędy na drogach, które w ostatnich tygodniach odczuwalnie opustoszały, a co za tym idzie - zachęcają do szybszej jazdy.

Samochód osobowy uderzył w bariery · fot. pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.