bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 90776

[ZDJĘCIA] Akcja gaśnicza w Biebrzańskim Parku Narodowym

Od początku pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego spłonęło 8 tysięcy hektarów lasów i torfowisk. Żywioł, który pochłonął życia wielu zamieszkujących te tereny zwierząt. Silny wiatr nie jest sprzymierzeńcem prowadzących działania gaśnicze.

Z ogniem walczą strażacy zawodowi, ochotnicze jednostki straży pożarnej, pracownicy parku, prywatne firmy, samorządowcy i okoliczni mieszkańcy, którzy także organizują się zapewniając zaplecze gastronomiczno-noclegowe dla przedstawicieli służb ratunkowych i wszystkich osób zaangażowanych w akcję gaśniczą.

Pożar pochłonął już życie wielu zwierząt i choć dokładna skala strat nie jest znana, to już wiadomo, że spłonęły dziesiątki saren, łosi, orłów i setki różnych gatunków ptaków, które nie zdążyły uciec przed ogniem. Niektóre z dzikich zwierząt chronią się przed ogniem, uciekając do pobliskich gospodarstw. Spłonęły gniazda, spłonęły jaja, spłonęły pisklęta - alarmuje Greenpeace Polska.

Zdjęcia wykonane w czwartek z pokładu śmigłowca pokazują skalę pożaru, straty i ułamek tego, co dziś wykonywały służby ratunkowe. Akcja gaśnicza ciągle trwa. Nie wiadomo kiedy się skończy.

Dzięki uprzejmości szefostwa firmy Helipoland, z którą serwis Bielskie Drogi współpracuje, mieliśmy okazję udać się na miejsce największej akcji gaśniczej ostatnich kilkunastu lat.

Akcja gaśnicza w Biebrzańskim Parku Narodowym · fot. Bielskie Drogi / Helipoland.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.