bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 1549

Dobre buty motocyklowe to podstawa bezpiecznej i przyjemnej podróży

Materiał partnera:

Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.

Czy buty motocyklowe są mi w ogólnie potrzebne?

Tak - oczywiście! W sieci można znaleźć setki poradników o tym jaki wybrać kombinezon, jaką kurtkę, jakie spodnie czy jaki kask włożyć na głowę. Motocykliści bardzo często zapominają o obuwiu, które pełni kluczową rolę w kwestii bezpieczeństwa i samopoczucia kierowcy lub pasażerów jednośladu. Wielu początkujących miłośników dwóch kółek uważa, że zakup profesjonalnego obuwia to zbędny wydatek i celowo zaniechają zakupów tej części odzieży. Dobre dobrane buty motocyklowe usztywniają staw skokowy, a dzięki wbudowanym protektorom chronią naszą skórę, mięśnie, kości i ścięgna przed mechanicznymi urazami, które mogą powstać nie tylko w przypadku kolizji czy upadku, ale również podczas uślizgu na ostrym zakręcie.

Gdy już dojdziemy do mądrych wniosków i zdecydujemy się na zakup profesjonalnego obuwia, pojawia się jednak pytanie jaki model wybrać. Rodzajów obuwia motocyklowego jest bardzo dużo. Buty typowo turystyczne, buty na tzw. ścigacza, czy buty na tzw. choppera – to tylko niektóre z możliwości jakie mamy przed zakupem.. Jak więc wybrać odpowiednie? Przede wszystkim pod uwagę powinniśmy wziąć rodzaj pojazdu, którym się poruszamy, nasz styl jazdy i stopień umiejętności. Inne buty sprawdzą się bowiem w przypadku jazdy po szosach, inne zaś jeśli jesteśmy miłośnikami off-roadu.

Czym charakteryzuje się konkretne obuwie?

Buty offroadowe - przeznaczone dla wszystkich osób, które nie boją się leśnych ścieżek, błota i wody. Cechują się wykonaniem z materiałów antypoślizgowych, wodoodpornych i posiadające liczne wzmocnienia.

Buty cross enduro - przeznaczone dla motocyklistów biorących udział w zawodach, ścigających się po torach, jeżdżących ścigaczami po trasach szybkiego ruchu. Są wysokie, posiadają liczne wzmocnienia oraz antypoślizgowe podeszwy.

Buty sportowe - przeznaczone dla motocyklistów, którzy lubią odkręcać manetkę i cenią sobie równowagę między komfortem, a bezpieczeństwem. W dobrze dobranym obuwiu sportowym można także bez przeszkód wybrać się na pieszą wycieczkę, pozostawiając swoje dwa kółka gdzieś w pobliżu.

Buty sportowo-turystyczne - przeznaczone dla motocyklistów, którzy chętnie wybierają trudniejsze trasy oraz jeżdżą swoim motocyklem niezależnie od pogody. Zapewniają ochronę nie tylko przed kontuzjami, ale również deszczem czy błotem. One także sprawdzą się na krótkiej pieszej wycieczce podczas trasy objazdowej po okolicy.

Buty szosowo-turystyczne - to rodzaj obuwia motocyklowego, który cieszy się sporą popularnością, wśród miłośników jazdy tzw. chooperami i motocyklami turystycznymi. Wykonane najczęściej ze skóry wzmacnianej wstawkami kompozytowymi. Są wygodne i zapewniają dostateczny poziom bezpieczeństwa.

Buty niskie - najczęściej wybierane przez panie, które jeżdżą wolniej i ostrożniej od mężczyzn. Są wygodne, ale nie zapewniają bardzo dobrej ochrony. To typ obuwia polecany na krótkie, spokojne przejażdżki po okolicy.

Gdzie kupić buty motocyklowe i czym kierować się w czasie zakupu?

Poszukując idealnych butów motocyklowych warto stawiać na te propozycje, które stworzone zostały przez renomowanych producentów. Jest to bowiem gwarancją, że zakupione buty będą solidne i bezpieczne. Warto pochylić się nad ofertą firmy Moto Tour, gdzie w ofercie można znaleźć propozycje przygotowane najlepszych światowych producentów, cieszących się dobrymi recenzjami uznanych motocyklistów. Szczegółowa oferta na stronie buty motocyklowe od Moto-Tour.com.pl

Dobre buty motocyklowe to podstawa bezpiecznej i przyjemnej podróży


Dobre buty motocyklowe to podstawa bezpiecznej i przyjemnej podróży