bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 30 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 5812

[FOTO] Kraksa na Lwowskiej. 19-latka jechała pod prąd...

W sobotę, 30 maja około godziny 21:40 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Lwowskiej w Bielsku-Białej. Zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie, bowiem jedna osoba miała być ranna i zakleszczona we wraku. Na miejsce natychmiast pognało pogotowie ratunkowe, dwa zastępy straży pożarnej i najbliższy patrol drogówki.

Jak okazało się na miejscu, wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach i nikt nie był poważnie ranny. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że błędne i nieprecyzyjne pod względem lokalizacji zgłoszenie przekazało Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Uczestnicy zostali przebadani przez ratowników medycznych. Nikt nie był na tyle poważnie ranny, aby konieczna była jego hospitalizacja.

Zawiniła 19-letnia kierująca Volkswagenem Golfem, która wyjeżdżając z ulicy Piłsudskiego na ulicę Lwowską (w lewo), wjechała pod prąd i pędziła prawym pasem ruchu (patrząc z jej perspektywy). Zza łuku wyłonił się prawidłowo jadący Fiat Panda i tylko dzięki błyskawicznemu unikowi kierowcy tego pojazdu, udało się uniknąć w pełni czołowego zderzenia.

Volkswagenem Golfem podróżowała czwórka młodych osób. Pasażerowie spali i jak sami przyznali - nie mogli uwierzyć w to co zrobiła ich koleżanka. Młoda kobieta była w szoku. Płakała, trzęsła się i nie mogła logicznie wytłumaczyć swojego manewru. Policjanci wykazali się profesjonalizmem i bardzo spokojnie podeszli do tematu. Po kilkunastu minutach rozmowy i wparcia psychicznego, kierująca uspokoiła się.

Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę. Na chwilę obecną nie wiadomo czy sprawa zakończyła się mandatem, czy być może policjanci wyciągnęli jakieś poważniejsze konsekwencje (np. zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami).

Aktualizacja 31.05.2020 / godz. 12:20 - kolizja zakończona mandatem.

Kraksa na Lwowskiej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.