bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 14583

[FOTO] Deszcz podmył nasyp. Co dalej? Zamkną obwodnicę Bielska-Białej?

Intensywne opady deszczu pod koniec maja wyrządziły straty w nasypie drogi ekspresowej S-1 w Bielsku-Białej. Problematyczne miejsce znajduje się tuż za tzw. zakrętem idiotów w stronę Cieszyna.

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto pas awaryjny. Ziemia zsunęła się częściowo na ścieżkę rowerową, która łączy przedzieloną obwodnicą ulice Księży Las. Osuwisko wygląda groźnie, ale zdaniem drogowców nie ma żadnych powodów do paniki.

Przedstawiciele GDDKiA zapewniają, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa dla kierowców przejeżdżających obwodnicą. Ich zdaniem osunęła się tylko wierzchnia warstwa ziemi. Niewykluczone, że umacnianie nasypu będzie wiązało się z poważnymi utrudnieniami dla kierowców (w tym także z czasowym wyłączeniem ruchu). Decyzja o terminie i sposobie naprawy uszkodzonego nasypu jeszcze nie została wydana.

Deszcz podmył nasyp · fot. Bielskie Drogi, Spójrz z góry

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.