bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 43830

[FOTO] Nie żyje kolejny motocyklista. Pasażerka walczy o życie!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 czerwca około godziny 16:20 na DK-81 w Ochabach Małych. Na tył pojazdu stojącego w korku najechał motocykl, którym podróżowały dwie osoby. Korek utworzył się w związku ze śmiertelnym wypadkiem, który miał miejsce ok. 2 kilometry dalej przy granicy Wiślicy i Skoczowa. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Ze wstępnych informacji wynika, że jadący motocyklem 44-letni mieszkaniec woj. śląskiego, nie zauważył w porę korka i z dużą siłą uderzył w tył Jeepa Grand Cherokee. Samochodem terenowym wraz z rodziną podróżował mieszkaniec Poznania. Zarówno jemu, jak i pasażerom nic się nie stało.

Motocyklista podróżował z pasażerką. Oboje nie dawali żadnych oznak życia. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy, który zabezpieczali miejsce wypadku na granicy Wiślicy i Skoczowa. Rozpoczęła się walka o życie poszkodowanych, która trwała blisko dwie godziny. Mimo wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł. Pasażerka o nieustalonej tożsamości (brak dokumentów) po półtoragodzinnej reanimacji w stanie krytycznym trafiła do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 6). Lekarze walczą o jej życie.

Wspólne śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzą funkcjonariusze KMP w Bielsku-Białej i KPP w Cieszynie (część czynności została przeprowadzona przez policjantów z bielskiej drogówki, którzy udzielili wsparcia swoim kolegom z Cieszyna). Śledztwo nadzoruje prokuratura.

Droga w stronę Skoczowa była zablokowana do godziny 21:30.

Nie żyje kolejny motocyklista · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.