bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 30352

[FOTO] Śmiertelny wypadek na S-1 w Wieprzu koło Żywca

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 czerwca kilkanaście minut przed godziną 7:00 na drodze ekspresowej S-1 między Żywcem, a Węgierską Górką. Na wysokości miejscowości Wieprz samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy żywieckiej komendy wynika, że 38-letni kierowca Volkswagena Passata, jadąc od strony Węgierskiej Górki w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki Scania. Pojazdem ciężarowym kierował 44-letni mężczyzna, który jak ustalono był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami.

38-letni mężczyzna po wypadku był zakleszczony we wraku swojego pojazdu i nie dawał żadnych oznak życia. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego i wspólnie z ratownikami medycznymi rozpoczęli walkę o życie mężczyzny. Niestety walka okazała się przegrana. Mimo podjętych działań medycznych nie udało się przywrócić funkcji życiowych pacjenta.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Śledztwo nadzoruje prokuratura. Droga była zablokowana. Wytyczono objazdy, które będą obowiązywły do czasu zakończenia gromadzenia materiału dowodowego i późniejszego uprzątnięcia jezdni z wraków i pozostałości po wypadku. Ruch przywrócono około godziny 14:00.


Śmiertelny wypadek na S-1 w Wieprzu koło Żywca


Śmiertelny wypadek na S-1 w Wieprzu koło Żywca

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.