bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 lipca 2020
  • wyświetleń: 12637

[FOTO] Tragiczny wypadek na DK-81 w Bąkowie. Nie żyje 40-letni motocyklista!

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 lipca około godziny 22:00 na DK-81 w Bąkowie. Na jezdni w stronę Cieszyna doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają tą zagadkową sprawę.

Okoliczności w jakich motocyklista uderzył w znak drogowy są na tę chwilę nieznane. Wszystko wskazuje jednak na to, że utracił on panowanie nad swoim motocyklem marki Honda. Siła uderzenia była na tyle duża, że znak został dosłownie wyrwany z ziemi, a jego betonowa podstawa wpadła na jezdnię. Uderzył w nią Opel Zafira. Osobom podróżującym samochodem osobowym nic się nie stało.

40-letni mieszkaniec Tychów był reanimowany blisko godzinę. Niestety bezskutecznie. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pacjenta. Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Czynności nadzoruje prokurator.

Śledczy mają trudne zadanie. Z informacji przekazanych nam przez kierowców, którzy byli chwilę wcześniej wyprzedzani przez motocykl wynika, że kierowca nie jechał w sposób ogólnie przyjęty jako normalny. Co chwilę gwałtownie przyśpieszał i hamował. Oglądał się pod siebie (spoglądając na silnik), tak jakby szukał jakiejś usterki lub testował motocykl. "Widzieliśmy moment wypadku (...) prawdopodobnie miał wystrzał opony" - informuje nas Bartek, jeden ze świadków tych tragicznych wydarzeń.

Kierowcy podróżujący "Wiślanką" musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga w stronę Skoczowa była zamknięta przez około cztery godziny.

Świadkowie lub osoby mogące posiadać informacje w przedmiotowej sprawie proszone są o kontakt z cieszyńską komendą lub pod numerem alarmowym 112.

Tragiczny wypadek na DK-81 w Bąkowie · fot. Skoczów i okolice - informacje drogowe 24/7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.