bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 lipca 2020
  • wyświetleń: 2630

[FOTO] Kraksa na obwodnicy miasta. Kierowcy noga z gazu!

Padający deszcz nie sprzyja dziś kierowcom. Od rana na drogach powiatu bielskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się intensywne opady deszczu. Tak było m. in. około godziny 14:00 na obwodnicy Bielska-Białej, gdzie samochód osobowy marki Audi z dużą siłą uderzył w barierki energochłonne.

Kraksa miała miejsce na pasie w stronę Cieszyna w rejonie zjazdu w ulicę Katowicką. Solidna konstrukcja samochodu sprawiła, że zarówno kierowcy jak i pasażerce nic się nie stało. Podróżni musieli liczyć się z utrudnieniami, które trwały blisko godzinę.

Godzinę wcześniej podobna sytuacja miała miejsce na S-52 w Jasienicy. Tam w barierki uderzył Fiat Panda, który skutecznie zatarasował drogę na kilkadziesiąt minut. Także w tym przypadku obeszło się bez rannych.

Podczas opadów deszczu trzeba znacząco zwolnić. Woda zalegająca na jezdni może być przyczyną tzw. aquaplaningu. Jest to utrata przyczepności opony podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą, spowodowana tworzeniem się warstwy wody między oponą a jezdnią.

Kraksa na obwodnicy miasta · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.