bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 13 marca 2017
  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 2713

Skuterem chciał uciec przed radiowozem

Po nocnym pościgu policjanci z Jasienicy zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który w czasie ucieczki staranował radiowóz. Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godziną 23.00 w Jaworzu na ul. Cieszyńskiej. Policjanci zauważyli jadącego zygzakiem motorowerzystę. Zrównali się z kierującym i przy pomocy sygnałów uprzywilejowania oraz tarczy do zatrzymywania pojazdów, polecili mu się zatrzymać.

Kierowca nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał w bok oznakowanego radiowozu, uszkadzając zderzak i karoserię. Motorowerzysta przewrócił się i próbował jeszcze uciekać pieszo. Jednak funkcjonariusze nie dali mu większych szans. Zatrzymali uciekiniera i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 30-latek wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Zmuszony też będzie pokryć szkody, które spowodował w wyniku kolizji z radiowozem. W przeszłości był on już notowany za jazdę „na podwójnym gazie”.

Skuterem chciał uciec przed radiowozem

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.