bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 17276

[FOTO] Kosztowna kraksa na DK-81 w Zbytkowie. Mandat dla sprawcy to jego najmniejszy problem...

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 sierpnia około godziny 14:30 w Zbytkowie. Na dojeździe do sygnalizacji świetlnej jadąc w stronę Skoczowa, zderzyły się trzy pojazdy: Volkswagen Golf, Citroen C3 i ciężarowy Mercedes Atego. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, a sprawca zdarzenia będzie musiał przygotować się na duże koszty.

Zawinił kierowca Volkswagena Golfa, który najechał na tył Citroena C3. Francuski samochód wytrącony w z toru jazdy wbił się pod stojącą na lewoskręcie ciężarówkę. Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Kierujący Citroenem trafił do szpitala. Policjanci z cieszyńskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. W związku z tymi czynnościami nie można było od razu uprzątnąć drogi, która była zablokowana przeszło godzinę. Utworzył się bardzo duży korek, który w szczytowym momencie sięgał Pawłowic (ok. 4-5km).

W szpitalu okazało się, że poszkodowany nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Mandat to najmniejszy problem kierowcy Volkswagena, który jak się okazało nie miał ubezpieczenia OC. Za wszystkie szkody zapłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Później sprawca będzie musiał oddać wszystko co do złotówki. Wstępnie to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kosztowna kraksa na DK-81 w Zbytkowie · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.