bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5924

[FOTO] Ciężarówka w barierkach. Były duże utrudnienia w ruchu!

Do zdarzenia doszło około godziny 10:50 na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej (droga krajowa nr 1). Na wysokości stacji paliw Lotos kierowca ciężarowej Scanii wpadł w poślizg i uderzył w pojazd ciężarowy jadący sąsiednim pasem ruchu, a następnie w bariery energochłonne. Nikomu nic się nie stało, ale kierowcy musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu.

Trasa była zablokowana przez blisko dwie godziny. Kierowcy jadący w stronę centrum miasta utknęli na dobre. Trochę lepiej mieli kierowcy jadący w przeciwnym kierunku, bowiem mogli objechać miejsce kolizji przez teren stacji benzynowej.

W wyniku kolizji ciągnika siodłowego z barierami doszło do rozerwania zbiorników z paliwem. Na jezdnię wyciekło kilkaset litrów oleju napędowego. Ze skutkami wycieku przez dłuższy czas walczyli strażacy. To co nie zdążyło wyciec trzeba było przepompować do beczek. Konieczne było także rozebranie uszkodzonych barier energochłonnych, które zagrażały bezpieczeństwu podróżnych (ostre elementy)

Około godziny 12:50 na ulicę Warszawską dotarł holownik pomocy drogowej. Całkowite odblokowanie jezdni trwało kolejne dwie godziny!

Ciężarówka w barierkach · fot. nadesłane przez czytelników

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.