bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 28651

[FOTO] Ciężarówka staranowała 9 samochodów! Kto zapłaci za szkody?

Do zdarzenia doszło około godziny 20:15 na terenie zakładu przy ul. Browarnej w Żywcu. Kierowca samochodu ciężarowego po przejechaniu przez bramę z nieznanych na tę chwilę przyczyn staranował dziewięć zaparkowanych pojazdów i uderzył w ścianę budynku. Uszkodzeniu uległa także metalowa konstrukcja, która znajdowała się na ścianie budynku.

Na miejsce skierowano strażaków, policjantów i ratowników medycznych. 37-letni kierowca ciężarowej Scanii trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec woj. mazowieckiego zasłabł za kierownicą czego następstwem było staranowanie pojazdów i uderzenie w ścianę obiektu.

Zaparkowane pojazdy należały do pracowników firmy, którzy w tym czasie nie byli w pojazdach. Za wyjątkiem kierowcy ciężarówki nikt nie odniósł obrażeń.

Niewykluczone, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy. Stanie się tak jeśli potwierdzi się hipoteza o zasłabnięciu kierowcy pojazdu ciężarowego. W takich przypadkach nie zachodzi odpowiedzialność cywilna, która jest podstawą do wypłaty odszkodowania z tytułu tej polisy. Poszkodowanym kierowcom zostaje polisa AC lub dochodzenie swoich roszczeń w sądzie.

Z dziewięciu pojazdów najprawdopodobniej żadnej nie nadaje się do naprawy (szkoda całkowita z technologicznego punktu widzenia).

Ciężarówka staranowała 9 samochodów · fot. nadesłane przez czytelników

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.