bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 1344

[MATERIAŁ PARTNERA] Budżet Obywatelski - zagłosuj na OBB014 - Poligon Strażacki BB!

Czym jest Poligon Strażacki?

Poligon Strażacki to miejsce do ćwiczeń z zakresu przeciwpożarowego, ćwiczeń wysokościowych, ratownictwa technicznego ale także poligonu dla najmłodszych adeptów pożarnictwa z Młodzieżowych Drużyn Pożarowych.

Poligon Strażacki składać się będzie z 7 miejsc:

1. Trenażer pożarowy - to serce poligonu, to w nim będą strażacy ćwiczyć na prawdziwym ogniu gaszenie pożarów wewnętrznych, będą uczyć się chodzić w zadymieniu oraz w wysokiej temperaturze. Zbudowany będzie z co najmniej 5 kontenerów wraz z urządzeniami takimi jak tv, łóżko czy klatka schodowa.
2. Ratownictwo wysokościowe - to miejsce w którym strażacy będą uczyć się ratowania osób poszkodowanych z wysokości a gondola jaką pozyskaliśmy już z kolej-szyndzielnia.pl do ćwiczeń, nabiera unikatowej formy ponieważ w całej Polsce nikt nie ćwiczy ratownictwa z kolejki górskiej a zainteresowanie już przerosło nasze oczekiwania.
3. Kontener szkoleniowy - przed praktyką oczywiście będzie potrzeba trochę teorii a wiec przygotowanie niezbędne do dalszego szkolenia.
4. Parking - oczywiście miejsce na większe samochody pożarnicze.
5. Kontener Sanitarny - po ćwiczeniach niezbędna jest toaleta tak aby strażacy nie wchodzili do samochódów po pożarze a jak wiemy na umundurowaniu bojowym jest najwiecej związków chemicznych.
6. Poligon dla MDP - to własnie miejsce dla najmłodszych gdzie będą pokonywać tor przeszkód a także poznawać techniki ratownictwa medycznego, pożarowego i wysokościowego.
7. Ratownictwo Techniczne - to miejsce do ćwiczeń z osobami poszkodowanymi w pojazdach, na placu będzie przewrócony autobus a także inne pojazdy na których strażacy będą ćwiczyć techniki wydobywania osób.

Dla kogo Poligon Strażacki?

Projekt kierowany jest głownie do strażaków ochotników z całej Polski.
Oczywiście zawodowi strażacy rownież będą mogli tam ćwiczyć z całego kraju a także GOPR czy Pogotowie Ratunkowe.
Prócz strażaków ochotników będzie też miejsce dla młodych adeptów pożarnictwa czyli grup MDP dzieci 7-18 lat w formie toru przeszkód oraz miejsca do ćwiczeń.
Nie zapominamy o cywilach, Poligon również będzie dostępny dla osób, które nie należą do służb mundurowych ale będą chciały nauczyć się ratownictwa, oczywiście na trochę innych warunkach (mniej wymagających) jak służby.

Gdzie bedzie Poligon Strażacki?:
Poligon będzie znajdować się za tyłach Auchan

Oficjalna strona Poligonu: Facebook https://www.facebook.com/poligonstrazacki

Patronat medialny: Remiza.pl, Kronika Beskidzka, portal Beskidzka24 oraz Bielsko-Biała.pl
Partnerzy projektu: Bezalin SA, Edufire, Armatec, Proget, Kadimex, Ballyclare, Ziad, Szyndzielnia, Arpapol, cfbt.pl

Zagłosować można tutaj:
https://obywatelskibb.pl/projekty/popieram/137/poligon_strazacki_bb.html

[MATERIAŁ PARTNERA] Budżet Obywatelski - zagłosuj na OBB014 - Poligon Strażacki BB

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.