bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 marca 2017
  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 9329

Śmiertelne potrącenie na ul. Wyzwolenia w Hałcnowie

Wczoraj około godziny 14:45 na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej doszło do bardzo groźnego potrącenia pieszej. Jak wynika z naszych ustaleń, do potrącenia doszło w momencie kiedy kierowca Forda Fiesty wyjeżdżał w prawo z parkingu sklepu Lewiatan. Piesza znajdowała się na chodniku. Siła uderzenia prawdopodobnie nie była duża, ale kobieta doznała ciężkich obrażeń. Rozpoczęta natychmiast przez świadków reanimacja, która później była kontynuowana przez załogę pogotowia ratunkowego, dała pożądane efekty i finalnie udało się przywrócić funkcje życiowe potrąconej. Pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala ciężko ranną kobietę, a policjanci pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację wypadku i zabezpieczyli wszystkie potencjalne dowody, które pomogą ustalić to co się faktycznie wydarzyło oraz jakie były dokładne przyczyny tego zdarzenia. Samochód sprawcy został zabezpieczony do specjalistycznych badań. Nad ranem dotarły do nas tragiczne informacje. Niestety mimo wysiłków lekarzy, potrącona piesza zmarła w szpitalu.

Bielska policja poszukuje świadków powyższego wypadku drogowego. Osoby posiadające informacje lub nagranie tego zdarzenia z samochodowych kamer proszone są o kontakt z KMP w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121255, numery alarmowe 997 i 112.

To już trzecie śmiertelne potrącenie w ciągu ostatnich dni na lokalnych drogach. We wtorek późnym wieczorem w Ustroniu na ul. Katowickiej pod kołami Opla Astry zginął pieszy, który pchał skuter poboczem drogi. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Dziś dotarły do nas kolejne tragiczne informacje. W Ligocie koło Czechowic-Dziedzic, również pod kołami Opla Astry zginęła kobieta – o tym wypadku piszemy tutaj. Pamiętajmy, że polepszające się warunku atmosferyczne nie zwalniają nas – kierowców z myślenia i musimy pamiętać, że pieszy nie ma żadnych szans w starciu z kilkadziesiąt razy cięższym samochodem. Będąc pieszymi również powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i bacznym obserwowaniu sytuacji na drodze. Musimy zdawać sobie sprawę, że kierowca może nas nie zauważyć i nasza obserwacja otoczenia oraz odpowiednie elementy poprawiające widoczność (np. odblaskowe elementy, kamizelka itp.) mogą uratować nam życie.

Śmiertelne potrącenie na ul
fot. Rysiek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.