bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 1434

Będzie fotoradar na newralgicznym łuku DK-81 w Pawłowicach

W środę, 28 października w gminie Pawłowice odbyła się wizja lokalna na drodze krajowej DK-81 w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 938 w kierunku na Cieszyn.

W spotkaniu, które zorganizował wójt gminy Franciszek Dziendziel, uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Katowic, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego - Delegatura Śląsk, Komendy Powiatowej Policji z Pszczyny, urzędu gminy oraz gminni radni.

Wszystkie uczestniczące w spotkaniu strony przychylają się do wniosku o zamontowanie na 44 km drogi krajowej nr 81 fotoradaru, który powinien skutecznie zapobiec przekraczaniu przez kierowców prędkości na łuku z ograniczeniem do 70 km/h, co skutkuje wypadaniu samochodów z jezdni. Przypomnijmy, że tylko jednego dnia, 17 października, w miejscu tym zdarzyło się aż 9 wypadków, w których uszkodzonych zostało 11 samochodów.

W związku z tym, że Inspekcja Transportu Drogowego nie ma możliwości montażu nowego urządzenia, zaproponowano przeniesienie fotoradaru znajdującego się na skrzyżowaniu przy tzw. "źródełku", tym bardziej, że powstająca w tym miejscu sygnalizacja świetlna będzie również wpływać na ograniczenie prędkości. Przedstawiciele komendy powiatowej z Pszczyny wnioskują jednak o przeniesienie fotoradaru znajdującego się po przeciwnej stronie dwupasmówki, w okolicy ul. Alei Lipowej.

Okazuje się bowiem, że fotoradar przy "źródełku" zajmuje niechlubne trzecie miejsce w województwie śląskim jeżeli chodzi o ilość mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Gmina, choć nie jest zarządcą drogi, chce współuczestniczyć w realizacji zadania. Wójt gminy wystąpił już do GDDKiA z wnioskiem o podpisanie porozumienia, które pozwoli gminie zaangażować się w działania przy montowaniu urządzenia.

Będzie fotoradar na newralgicznym łuku DK-81 w Pawłowicach
fot. UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.