bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 20 listopada 2020
  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 171

Rozwój motoryzacji niesie ze sobą wiele niewiadomych dla konsumentów.

Materiał partnera:

Szeroko pięty rozwój motoryzacji niesie ze sobą wiele niewiadomych dla konsumentów, którzy często są zdezorientowani i nie mają wystarczającej wiedzy gdzie i jak naprawić usterkę.

Czasy, gdy samochód można było naprawić za pomocą młotka i zwykłego śrubokrętu minęły bezpowrotnie. Jedni się martwią, a inni cieszą i liczą zyski. Nie ulega żadnej wątpliwości, że obsługa samochodu z roku na rok staje się co raz droższa, bowiem co raz więcej mechaników ma problem z obsługą nowoczesnych samochodów i dostępnością części samochodowych, niezbędnych do wykonania naprawy. Autoryzowane stacje obsługi pojazdów konkretnych marek mocno windują ceny, wykorzystując fakt, że zastosowane podczas produkcji pojazdu patenty sprawiają trudności większości nieautoryzowanych serwisów naprawczych. Wiąże się to z brakiem dostępności wsparcia technologicznego przez producenta, o które nie muszą się martwić autoryzowane stacje obsługi pojazdów. Tańsze i niejednokrotnie oryginalne części pozbawione marży autoryzowanego serwisu można znaleźć na serwisach aukcyjnych w wyszukując auto części.

Sieć Internet jest pełna forów, gdzie domorośli pasjonaci motoryzacji wymieniają się spostrzeżeniami dotyczącymi naprawy i tuningu swoich samochodów. To właśnie ta druga gałąź tematyczna cieszy się ostatnio olbrzymią i niesłabnącą popularnością. Zwłaszcza chiptuning - czyli tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Producenci silników spalinowych pozostawiają pewna rezerwę mocy i momentu obrotowego zarówno w jego mechanicznej konstrukcji jak i sterowaniu np: poprzez oprogramowanie. Ma ona na celu zapewnić uniwersalną pracę jednostki napędowej bez względu na warunki jego pracy. Chiptuning pozwala również na uzyskanie oszczędności na paliwie. Co ważne - dobrze wykonana modyfikacja silnika pozwala na utrzymanie żywotności jednostki napędowej, a nawet jej wydłużenie. Decydując się na modyfikacje samochodu można oddać samochód do profesjonalnej firmy tuningowej lub skorzystać z gotowych produktów oferowanych np. na Allegro.

Kolejnym i to dużym problemem, z którym spotykają się użytkownicy nowoczesnych samochodów jest katalizator i filtr cząstek stałych montowany w silnikach diesla. Usterka lub zużycie tego układu to spory i często kosztowny problem dla właściciela pojazdu. Koszty wymiany katalizatora lub filtra cząstek stałych to niejednokrotnie kilkanaście tysięcy złotych i przestój samochodu na wiele dni. Zdecydowanie tańsze i wcale nie gorsze katalizatory można znaleźć w sieci. Przy odrobinie wiedzy i umiejętnościach majsterkowicza, można zaoszczędzić naprawdę spore kwoty.

Rozwój motoryzacji niesie ze sobą wiele niewiadomych dla konsumentów