bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5659

[FOTO] Zmęczenie wrogiem kierowcy: czołówka na Katowickiej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 grudnia około godziny 8:50 na ul. Katowickiej w Bielsku-Białej. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowego. Na miejsce skierowano patrol drogówki, zespół ratownictwa medycznego oraz strażaków z JRG-1 i OSP Komorowice Śląskie.

Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście obeszło się bez poważnych obrażeń. Obaj kierowcy doznali tylko drobnych stłuczeń i obtarć naskórka. Po badaniach w karetce pozostali na miejscu zdarzenia, którego sprawcą okazał się kierujący Oplem Vivaro. Mężczyzna od wczesnych godzin porannych rozwoził zaopatrzenie medyczne. W pewnym momencie stracił koncentrację i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z SsangYongiem. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 2 godziny.

To nie jedyny taki przypadek w regionie. Nad ranem na drodze krajowej nr 1 w powiecie pszczyńskim kierowca samochodu ciężarowego przysnął i zjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce konieczne było ściągnięcie ciężkiego sprzętu, a utrudnienia mogą potrwać do późnego popołudnia.

Zmęczenie wrogiem kierowcy: czołówka na Katowickiej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.