bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 3970

Jeszcze w tym roku rozpocznie się duża inwestycja drogowa w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulic Żywieckiej i Krakowskiej. Decyzję o dodatkowych środkach na budowę dróg podjęło Ministerstwo Rozwoju.

-Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Miasta zawnioskowały o zdecydowanie większą kwotę niż ta, którą pierwotnie dla nich przeznaczyliśmy. Dlatego przesunęliśmy środki w programie, dzięki czemu 9 miast dostanie dodatkowo łącznie 1,2 mld zł unijnego wsparcia na inwestycje- poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Bielsko-Biała jest jednym z dziewięciu miast, które dostaną dodatkowe środki na realizację inwestycji drogowych. Wszystkie projekty uzyskały wcześniej wymagane minimum punktowe podczas oceny wniosków, ale nie wystarczyło już dla nich środków.

-Po zwiększeniu alokacji łączna pula środków unijnych w konkursie na wsparcie inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu wzrosła z 2,15 mld zł do ok. 3,35 mld zł- poinformował wiceminister rozwoju Witold Słowik, który nadzoruje wdrażanie Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dodał, że w najbliższym czasie możliwe będzie podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji z powyższymi miastami. Wsparcie unijne dla wszystkich projektów w konkursie wyniesie 85 proc. kosztów kwalifikowanych (takich, które zgodnie z prawem podlegają refundacji z UE).

Zadowolenia nie ukrywa Stanisław Szwed. -Cieszy fakt, że dzięki decyzji Ministerstwa Rozwoju ruszy budowa drogi DK52. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców stolicy Podbeskidzia- mówił na gorąco Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Rozbudowa DK 52 (ul. Krakowskiej/ul. Żywieckiej) w Bielsku-Białej to inwestycja o wartości 151,3 mln zł. Dofinansowanie unijne zostało przyznane w kwocie 126,1 mln zł. Budowa ma ruszyć jeszcze w 2017 roku.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się duża inwestycja drogowa w Bielsku-Białej
fot. Bielsko.Info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.