bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 lutego 2021
  • 19 lutego 2021
  • wyświetleń: 9455

[FOTO] Komplikacje na S-52 w Świętoszówce. Trzy rozbite samochody i pechowe zakończenie jazdy próbnej

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło w środę wieczorem na S-52 w Świętoszówce. Kraksa miała miejsce na jezdni w stronę Bielska-Białej tuż przed zjazdem na tzw. "starą drogę". Na miejsce skierowano trzy zastępy straży, policję i służby drogowe. Na miejsce zdarzenia najechał patrol ITD. Funkcjonariusze zabezpieczyli drogę do czasu przyjazdu pozostałych służb.

Wszystko zaczęło się od zmiany pasa ruchu przez kierowcę samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Postanowił on wyprzedzić jadący przed nim pojazd i bez spoglądania w lusterko zmienił pas z prawego na lewy. Kierowca BMW poruszający się w tym samym czasie lewym pasem próbował wyhamować, ale było już za późno. Uderzył w tył auta dostawczego. Uderzenie nie było mocne (powierzchowne uszkodzenia).

Po kilku sekundach w tył BMW wjechał Volkswagen, którego kierowca nie zdołał w porę wyhamować. To uderzenie było mocne. Otworzyły się poduszki powietrzne. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Właściciel rozbitego Passata nie krył rozgoryczenia. Kierowca to kupiec w trakcie jazdy próbnej. Zamierzał nabyć samochód ponieważ rano w podobnych okolicznościach rozbił swoje auto.

Droga szybko się zakorkowała. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi. Widoczność na pas ruchu jest tam ograniczona przez barierki energochłonne. W tym samym miejscu kilka chwil później doszło do kolejnej kolizji (najechanie na tył). Uczestnicy wymienili się "uprzejmościami" i postanowili zjechać na pobliską stację paliw spisać oświadczenia.

W początkowej fazie działań służb droga była całkowicie zamknięta. Dopiero po kilkunastu minutach ruch został puszczony pasem awaryjnym. Utrudnienia w ruchu trwały łącznie blisko dwie godziny. Policjanci nałożyli dwa mandaty - jeden na kierowcę Mercedesa Sprintera, drugi na kierowcę Volkswagena Passata.

Komplikacje na S-52 w Świętoszówce · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.