bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 3280

[FOTO] Zderzenie skutera z dwoma autami. Kierujący bez uprawnień!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 lutego około godziny 11.00 na ulicy Boboli w Bielsku-Białej. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego.

Kierujący jednośladem marki Piaggio uderzył w dwa zaparkowane samochody. Zachowanie kierującego zdaniem świadków wskazywało, że może on być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykluczyło te doniesienia. 28-latek był trzeźwy. Jak się okazało nigdy nie posiadał prawa jazdy kat. B, ani też na motocykl o pojemności 125cm³ (prawo jazdy kat. B uprawnia także na poruszanie się jednośladem do tej pojemności).

Sprawca zdarzenia nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Został ukarany dwoma mandatami. Jednym za spowodowanie kolizji, drugim za brak odpowiednich uprawnień. Grzywna to jego nie jedyny problem. Za uszkodzone samochody będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni, gdyż w takiej sytuacji ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy. Szkody pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który później na mocy tzw. regresu będzie domagać się od sprawcy zwrotu całej kwoty.

Zderzenie skutera z dwoma autami · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.