bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 2496

[FOTO] Kraksa na Rondzie Solidarności. Rozbity radiowóz drogówki

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 marca po godzinie 9.00 na Rondzie Solidarności w Bielsku-Białej. Samo skrzyżowanie rondem jest tylko z nazwy i uchodzi za jedno z miejsc, gdzie dochodzi do największej ilości kolizji w mieście. Niebawem mają stanąć tutaj urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. To nic innego jak fotoradar mające wyłapywać wykroczenia związane z niestosowaniem się do sygnalizacji.

W tym konkretnym przypadku pełna odpowiedzialność za zdarzenie jest po stronie kierującego Lancią. Jechał on od strony centrum miasta i zamierzał skręcić w lewo, w stronę osiedla Sarni Stok. Pierwszy jak i drugi sygnalizator na skrzyżowaniu wskazywały zielone światło. Trzeci sygnalizator wskazywał kolor czerwony. Kierowca Lancii nie zauważył czerwonego światła i doprowadził do zderzenia z radiowozem.

Policjanci ogniwa wypadkowego bielskiej drogówki jechali w stronę centrum miasta. Nic im się nie stało. Kierowca Lancii jak i jego pasażerka także wyszli z tego bez szwanku. Na miejsce został wezwany inny patrol drogówki i kierownictwo komendy. Prokurator odstąpił od asysty podczas czynności. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawa zakończyła się mandatem karnym, który otrzymał kierujący Lancią. Oba pojazdy zostały wycofane z ruchu i musiały zostać odholowane. Utrudnienia trwały przeszło godzinę.

Kraksa na Rondzie Solidarności
fot. nadesłane przez czytelnika / Adam

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.