bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 marca 2021
  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 2938

Remont ul. Tańskiego i Skrzydlewskiego w Bielsku-Białej jeszcze przed wakacjami?

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zapowiedział przeprowadzenie nieplanowanego wcześniej remontu około 800-metrowego odcinka ulic Tańskiego i Skrzydlewskiego. To wyjście naprzeciw postulatom mieszkańców, które poparł prezydent miasta.

O dużej potrzebie naprawy nawierzchni pisaliśmy końcem stycznia w artykule: "To jest droga? Nie... to jest jakaś kpina!".


Ulice od początku istnienia, czyli czasów budowy Osiedla Polskich Skrzydeł nie przechodziły gruntownych remontów. Proces pękania nawierzchni zdecydowanie przyspieszył po uczynieniu wymienionych ciągów częścią obwodnicy dla modernizowanej właśnie ul. Cieszyńskiej. Na osiedlowe ulice wjechały wtedy także samochody o wyższym tonażu, a mijająca zima dołożyła swoje.

Degradacja asfaltu najbardziej dotknęła odcinek od skrzyżowania ulic Tańskiego ze Skrzydlewskiego i dalej w kierunku ul. Trzech Diamentów. Planowany koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł.

Decyzją prezydenta miasta do Rady Miejskiej zostanie przesłany projekt uchwały przesuwający środki na to zadanie z innych pozycji budżetowych. Remont nastąpi po zakończeniu objazdu i przeprowadzeniu postępowania przetargowego, a rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami.

Remont ul
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.