bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 12430

Procedura wyjaśniająca w PKM Czechowice-Dziedzice po wypadku autobusu

Wracamy do sprawy wypadku autobusu PKM Czechowice-Dziedzice, do którego doszło we wtorkowy poranek na skrzyżowaniu ulic Węglowej oraz Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach. O komentarz poprosiliśmy Rafała Kupczaka, prezesa czechowickiego przewoźnika. Poruszyliśmy również kwestię zwrotu kosztów naprawy zastępczego pojazdu Solarisa.

Przypomnijmy, w miniony wtorek, około godziny 4.30 na skrzyżowaniu ulic Węglowej i Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach, doszło do wypadku autobusu PKM Czechowice-Dziedzice. Według wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 35-letni kierujący autobusem marki Solaris, z nieustalonych przyczyn przejechał przez skrzyżowanie na wprost i zjechał ze skarpy, na której zawisł. Więcej o wypadku pisaliśmy tutaj.

O komentarz do zdarzenia poprosiliśmy prezesa czechowickiego PKM. - "W pierwszych słowach pragnę wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałego zdarzenia. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowców było i jest zawsze dla nas najważniejsze. Kierowca, który prowadził autobus ma ponad dziesięcioletni staż pracy w naszej spółce, a więc można przyjąć że jest doświadczonym kierowcą" - powiedział portalowi czecho.pl Rafał Kupczak, prezes PKM Czechowice-Dziedzice.

- "Wszczęta została wewnętrzna procedura wyjaśniająca. Sprawę prowadzi Komenda Miejska w Bielsku-Białej i czekamy na ustalenia policji. Kierowca był trzeźwy. Na tę chwilę nie możemy ferować jednoznacznych sądów co do przyczyn, sprawa jest wyjaśniana. Musimy poczekać na ustalenia policji i nasze wewnętrzne ustalenia w spółce" - podkreślił Kupczak.

13 marca, Solaris Urbino IV generacji to pojazd, który trafił do czechowickiego PKM, aby zastąpić inną hybrydę bolechowskiej marki, która musi przejść dłuższy serwis w podpoznańskiej fabryce. To właśnie on uległ wypadkowi we wtorek. Czy w związku z tym PKM będzie musiał pokryć koszty naprawy Solarisa? - "Pojazd posiadał dodatkowe ubezpieczenie autocasco, a więc koszt naprawy pokryty zostanie z ubezpieczenia"- zauważa prezes PKM.

Procedura wyjaśniająca w PKM Czechowice-Dziedzice po wypadku autobusu
fot. KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.