bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10637

[FOTO] Wielkanocna ślizgawka. Przełęcz Salmopol nieprzejezdna!

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu, spowodowały oblodzenie drogi wojewódzkiej nr 942 w rejonie przełęczy Salmopol. Droga między Szczyrkiem i Wisłą jest w chwili obecnej zablokowana.

Przed wjazdem na przełęcz z obu stron są ustawione znaki C-18 (nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych). Żaden z kierowców, którzy nie potrafią zjechać lub podjechać z przełęczy nie miał założonych łańcuchów. Założone opony nie gwarantują w takich warunkach sukcesu. Co ciekawe, kierowca Seata Ibizy wybrał się w podróż na letnich oponach. Był zdziwiony faktem, że w górach jest śnieg.

Doszło do jednej, zupełnie niegroźnej kolizji. Na miejsce udaje się patrol policji. Niezbędna będzie także interwencja drogowców, którzy musza porządzenie przesypać solą kilkuset metrowy fragment drogi. Kierowcom zalecamy wybrać alternatywną drogę (DW941) i odpowiednio przygotować się na wyjazd w góry. Bez łańcuchów na wyżej położonych drogach może być bardzo ciężko.

Wielkanocna ślizgawka · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.