bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2761

Podsumowanie Wielkanocy 2021 na drogach pow. bielskiego

Okres Wielkanocy to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie świątecznego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba oraz 11-stu kolizji drogowych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 4 kierowców na podwójnym gazie.

Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz wydziałów kryminalnych. Mundurowi byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 4 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Doszło do jednego wypadku — potrącenia pieszej, w którym obrażenia odniosła 30-letnia bielszczanka. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego. Ponadto miało miejsce 11 kolizji drogowych.

Podsumowanie Wielkanocy 2021 na drogach pow
fot. Bielskie Drogi (archiwum)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.