bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6168

[FOTO] Kompletnie pijany kierowca wydachował busa

Do zdarzenia doszło w środę, 7 kwietnia około godziny 20.30 na DW941 w Ustroniu. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na pasie w stronę Skoczowa (rejon skrzyżowania z ulicą Dominikańską). Zgłoszenie było wstępnie zakwalifikowane jako wypadek drogowy, więc na miejsce skierowano zarówno policjantów z cieszyńskiej drogówki jak i straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni mieszkaniec Gliwic, kierujący dostawczym Mercedesem Vito wpadł w poślizg. Samochód zjechał na trawiaste pobocze i dachował zatrzymując się na ogrodzeniu posesji. Kierowca był ranny. Został przebadany przez ratowników medycznych. Nie została podjęta decyzja o hospitalizacji. Nie oznaczało to jednak, że kierowca wróci od razu do domu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości 44-latka dało wynik 1.23mg/L (ponad 2,5 promila).

Zatrzymano mu prawo jazdy, a do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym na koszt kierującego. Utrudnienia trwały blisko dwie godziny.

Kompletnie pijany kierowca wydachował busa · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.