bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5539

[FOTO] Potrącenie 91-latki przez autobus MZK na u. Michałowicza. Seniorka wtargnęła na przejście?

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 kwietnia około godziny 13.00 na ul. Michałowicza w Bielsku-Białej. Autobus bielskiego MZK potrącił kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Na miejsce skierowano pogotowie ratunkowe i patrol bielskiej drogówki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni kierujący autobusem poruszał się ulicą Michałowicza w kierunku ulicy Partyzantów. Na przejściu dla pieszych, na wysokości skrzyżowania z ulicą Grażyny autobus potrącił 91-latkę, która wchodziła na przejście z prawej strony na lewą z punktu widzenia kierowcy autobusu. Seniorka odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala.

Z relacji świadka, który zgłosił się do naszego portalu wynika, że kobieta weszła na przejście dla pieszych i nawet się nie rozejrzała. Pierwszy krok na drodze, był jej ostatnim - weszła wprost pod pod koła pojazdu. Zdaniem świadka autobus nie poruszał się szybko, ale kierowca nie miał najmniejszych szans na uniknięcie potrącenia.

Policja na ten moment nie wskazuje winnego i prowadzi dalsze postępowanie. Być może kwestię winy pozwoli ustalić nagranie z monitoringu. Jak dowiedzieliśmy się w MZK, autobus biorący udział w zdarzeniu był wyposażony w monitoring. Zarówno piesza jak i kierujący autobusem byli trzeźwi.

Potrącenie 91-latki przez autobus MZK na u
fot. Bielskie Drogi


Potrącenie 91-latki przez autobus MZK na u
fot. Bielskie Drogi


Potrącenie 91-latki przez autobus MZK na u
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.