bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1454

[FOTO] Zmiany w Lipniku. Trwa przebudowa infrastruktury drogowej

Sporo się zmienia w centrum bielskiego Lipnika. Od kilku miesięcy Miejski Zarząd Dróg prowadzi tu przebudowę lokalnej infrastruktury drogowej polegającej na przedłużeniu ul. Lipnickiej i jej połączeniu z istniejącą siecią dróg.

Przy okazji przebudowie uległa także pętla autobusowa w sąsiedztwie Domu Kultury. W najbliższym czasie, ze względu na zły stan techniczny, rozebrany i wymieniony na nowy będzie także znajdujący się w tym miejscu przepust drogowy. Zaplanowana jest także korekta łuków w ciągu ul. Polnej, tak aby ułatwić kierowcom pojazdów ważących powyżej 3,5 tony bezpieczne zawrócenie przed wjazdem na ul. Lipnicką, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu aut o tym tonażu.

Modyfikacja pętli w rejonie Domu Kultury to wyjście naprzeciw postulatom tutejszej Rady Osiedla, zgłaszającej problem łamania przepisów drogowych przez kierowców, tłumaczących się niemożnością wykonania manewru zawracania.

Zmiany w Lipniku
fot. MZD Bielsko-Biała


Zmiany w Lipniku
fot. MZD Bielsko-Biała


Zmiany w Lipniku
fot. MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.