bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10668

[FOTO] Wypadek w Świętoszówce. Kobieta zakleszczona w pojeździe!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 kwietnia około godziny 12.20 na ul. Bielskiej w Świętoszówce. Na skrzyżowaniu łączącym tą ulicę z drogą ekspresową S-52, samochód ciężarowym zderzył się z autem osobowym. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 73-letnia kierująca samochodem osobowym marki Mazda wyjeżdżała z drogi ekspresowej i skręcała na ul. Bielską w lewo (w stronę Jaworza i Jasienicy). Wyjeżdżając wymusiła pierwszeństwo na 43-letnim kierowcy samochodu ciężarowego, przystosowanego do wywozu nieczystości. Siła uderzenia była bardzo duża. Ranna kobieta była zakleszczona we wraku i nie była w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Niezbędna była interwencja strażaków, którzy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by rozciąć karoserię Mazdy.

Po trwającej kilkanaście minut akcji ratowniczej poszkodowana została wydobyta z pojazdu i przetransportowana do szpitala. Wstępnie wiadomo, że jej obrażenia są poważne. Kierującemu samochodem ciężarowym nic się nie stało. Został poddany badaniu trzeźwości - nie było zastrzeżeń.

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili czynności pod kątem wypadku drogowego (gromadzenie szczegółowej dokumentacji). Trwa dalsze postępowanie. Droga była zablokowana kilka godzin.

Wypadek w Świętoszówce · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.