bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 577

Kupno samochodu używanego

Materiał partnera:

Wiele osób boryka się z myślą - własny samochód czy komunikacja publiczna? Jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na odpowiedź na to pytanie. Począwszy od miejsca zamieszkania, odległości od przystanku, oferty komunikacji miejskiej, po koszty eksploatacji auta czy częstotliwości przemieszczania się. Jedno jest pewno. To własny samochód jest wygodniejszy i niezależny. Mimo kosztów stałych, które musimy ponosić, niezależnie od tego czy z niego korzystamy czy stoi w garażu, ma on przewagę nad alternatywnymi środkami transportu.

Kiedyś to było…

Jeśli podjęliśmy już decyzję, że chcemy kupić samochód i mamy na to środki, kiedyś nie było tak łatwo. Kilkanaście lat wstecz popularne były w większych miasta giełdy samochodowe czy ogłoszenia w gazecie, które nie posiadały żadnych zdjęć, a jedynie lakoniczny opis danych konkretnego pojazdu. Niejednokrotnie decyzję trzeba było podjąć natychmiast, bez chwili namysłu. Stan techniczny pojazdu można było ocenić jedynie “na oko” i nie dało się też zweryfikować prawdomówności sprzedającego. Oferta nie była również bogata. Kilkadziesiąt lat temu handel zagraniczny był mocno ograniczony, dotyczyło to również importu samochodów używanych z zagranicy.

Obecny rynek samochodów używanych w Polsce

Zmiana ustroju, gospodarka wolnorynkowa, a także obecność naszego kraju w Uni Europejskiej znacząco przyczyniły się do zmian na rynku motoryzacyjnym. Obecna oferta samochodów używanych, dostępnych do kupienia, jest bardzo bogata. Zmianie uległ również kanał sprzedaży. Giełdy samochodowe swoje lata świetności mają już zdecydowanie za sobą. W głównej mierze mamy teraz do czynienia z prywatnymi sprzedającymi i komisami, które w swojej ofercie mają samochody sprowadzone oraz krajowe.

Nowe możliwości finansowania

Zmiany, które rozpoczęły się w latach 90-tych dotyczą również finansów. Obecnie podejmując decyzję o zakupie samochodu, nie musimy posiadać pokrycia jego wartości w gotówce. Pojawiły się nowe możliwości, takie jak np. leasing, kredyt ratalny czy wynajem długoterminowy. Możliwość zakupu swojego samochodu na pewno dotyczy teraz większej ilości osób, nawet tych mniej zamożnych.

Gdzie znaleźć wymarzone auto

Tutaj z pomocą przychodzi portalsamochody.pl. Strona, na której nawet najbardziej wymagający kierowca znajdzie swój wymarzony pojazd. Do dyspozycji mamy zaawansowaną wyszukiwarkę, gdzie możemy szczegółowo spersonalizować poszukiwania. W zakładcesamochody osobowemożemy odszukać nie tylko rodzaj, markę i model, ale także pojemność silnika, przebieg czy kolor jaki ma mieć nasze przyszłe auto. Do tego dodamy jeszcze rocznik oraz przedział cenowy i spośród tysięcy ofert, na pewno uda odnaleźć się właśnie to, które zdecydujemy się obejrzeć i kupić.

Bezpieczeństwo transakcji

Na wspomnianej stronie uzyskamy również więcej informacji na temat przeszłości poszukiwanego samochodu. Możemy otrzymać raport, który wykaże czy dane auto brało udział w zdarzeniach drogowych, a także potwierdzi jego faktyczny przebieg.

Kupno samochodu używanego