bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 2722

[FOTO] Rumak na „gigancie”... ruszył ze Śląska w Małopolskę

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, a także mieszkanka powiatu bielskiego, poszukiwali konia, któryuciekł z jednej z zagród na terenie powiatu bielskiego. Okazało się, że rumak na wiosenny spacer wybrałpopularną krajówkę DK52, wzbudzając wielkie zainteresowanie kierowców jadących tą trasą.

Wczoraj (11.05.2021) tuż po godzinie 16.00 oficer dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymałnietypowe zgłoszenie. Kilku kierowców jadących drogą krajową numer 52, biegnącą z województwaśląskiego w stronę Kęt, poinformowało, że ulicą idzie koń. We wskazane miejsce natychmiast ruszylipolicjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Poszukiwanego rumaka mundurowi odnaleźli na AleiWojska Polskiego. Znajdował się on już na poboczu i pod opieką właścicielki.

W rozmowie z kobietą mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej koń uciekł z zagrody, ponieważktoś uszkodził ogrodzenie. Właścicielka konia została pouczona o obowiązku zachowania nakazanychśrodków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za zlekceważenie tego obowiązku grozi kara grzywny lubkara nagany.

Rumak na „gigancie”
fot. KPP Oświęcim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.