bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 1874

[FOTO] Można śmiało powiedzieć, że ul. Piękna jest teraz naprawdę… piękna!

Przebudowa drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim zakończona. Trwają odbiory inwestycji. Można śmiało powiedzieć, że ul. Piękna jest teraz naprawdę… piękna! Potwierdzą to kierowcy, którzy mieli okazję tamtędy ostatnio przejeżdżać.

Od jesieni zeszłego roku drogowcy pracowali na odcinku ponad 1,7 km- od skrzyżowania zulicamiPtasznik i Mostową do skrzyżowania z ul. Zaciszną.To pierwsze tradycyjne skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo. -Obecnie przebudowujemy drogi z takimi skrzyżowaniami, jak to w Zasolu Bielańskim, które mimo możliwych zabezpieczeń było jednak niebezpieczne - dochodziło na nich do stłuczek i poważniejszych zdarzeń - mówi starosta Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że o tę inwestycję zabiegał radny powiatowy, a po rozmowie z burmistrzami Wilamowic udało się dojść do porozumienia i w efekcie pozyskano dofinansowanie na to przedsięwzięcie, a resztę solidarnie dołożyły samorządy: powiat bielski i gmina Wilamowice.

Przy okazji wyremontowano spory odcinek trasy w kierunku Wilamowic: przebudowano konstrukcję nawierzchni, istniejące chodniki, powstały nowe ciągi dla pieszych. Roboty objęły także kanalizację i odwodnienie, pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome.Modernizacja kosztowała 3,8 mln zł.Pozyskano na nią środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. kosztów. Wcześniej wyremontowano odcinek tej trasy od rynku w Wilamowicach. Starosta Płonka zapowiada w przyszłym roku kolejne roboty na trasach w stronę Oświęcimia. - Jestem po uzgodnieniach ze starostą oświęcimskim, aby razem przebudowywać kolejne odcinki- mówi starosta bielski.

Można śmiało powiedzieć, że ul
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Można śmiało powiedzieć, że ul
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Można śmiało powiedzieć, że ul
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.