bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 465

Jak przygotować się do jazdy w warunkach zimowych?

Materiał partnera:

Zima jest ciężkim czasem dla kierowców, ponieważ w tym okresie należy zawsze zachować wzmożoną ostrożność. Z tego względu warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do jazdy w warunkach zimowych.

[h]Przezorny zawsze ubezpieczony: przygotuj się do jazdy w warunkach zimowych[\h]

Pierwsza zima z prawem jazdy jest prawdziwym wyzwaniem dla młodych kierowców. To często test opanowania na drodze i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jednak nawet bardzo doświadczeni kierowcy niekiedy mają problem z jazdą w warunkach zimowych z uwagi na fakt, że śliska nawierzchnia i utrudniona widoczność mogą sprzyjać wypadkom. Z tego względu należy odpowiednio przygotować się do jazdy w tych szczególnych okolicznościach.

Pierwsze, co powinien zrobić każdy kierowca przed nadejściem zimy, jest przegląd techniczny samochodu i jego wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na to, czy wszystkie żarówki świecą prawidłowo. Oświetlenie w zimie jest szalenie ważne, ponieważ w tej porze roku szybko zapada zmrok, co przekłada się wprost na ilość przejazdów z włączonymi światłami. Należy również skontrolować stan wycieraczek oraz hamulców, które z pewnością przydadzą nam się podczas jeżdżenia samochodem w zimie. Sprawny układ hamulcowy jest prawdziwą podstawą bezpieczeństwa. Kolejnym punktem, który warto odhaczyć, jest akumulator samochodu. Jeśli nie będzie w pełni sprawny, przez całą zimę możemy mieć problem z odpalaniem pojazdu. Ostatnią, lecz nie mniej ważną sprawą jest wymiana opon z letnich na zimowe, które zapewnią autu lepszą przyczepność do podłoża.

Warto zaopatrzyć się w skrobaczkę do szyb, która pozwoli nam na sprawne oczyszczenie auta ze szronu w czasie zimy. Dobrze jest zainwestować też w matę na przednią szybę, która ochroni ją przed oszronieniem i oszczędzi nam czasu każdego ranka. Kolejnym przydatnym gadżetem są okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nasze oczy przed promieniami światła odbijającymi się od śniegu.

[h]Pomoc drogowa[\h]

Nawet najlepiej przygotowanym kierowcom zdarzają się wypadki lub awarie, zwłaszcza w czasie zimy. Z tego względu warto zabezpieczyć się wcześniej i wiedzieć, skąd można wezwać ewentualną pomoc w nieprzyjemnej sytuacji. Na Śląsku najlepszą opcją jestpomoc drogowa śląskie - pomoc-drogowa-slask.pl. Dzięki sprawnej obsłudze można uniknąć dodatkowego stresu w kryzysowej sytuacji, co jest bardzo istotne podczas uzupełniania formalności po awarii lub stłuczce. Kontakt z wykwalifikowaną pomocą drogową zdejmuje z nas część zadań do wykonania po uczestniczeniu w zdarzeniu drogowym.

Jak przygotować się do jazdy w warunkach zimowych