bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 403

Leasing a wynajem długoterminowy samochodu BMW – podobieństwa i różnice

Materiał partnera:

Jeśli chcesz korzystać z najnowszego samochodu luksusowej marki, nie musisz go od razu kupować. Wystarczy, że zdecydujesz się na leasing BMW lub najem długoterminowy BMW bądź innego pojazdu. Obie formy finansowania pojazdów mechanicznych często są błędnie utożsamiane ze sobą. Tymczasem pomimo pewnych podobieństw, pomiędzy nimi występują także określone różnice. Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się wynajem długoterminowy BMW, czy leasing konsumencki BMW? Sprawdź.

Leasing i wynajem długoterminowy – ogólna charakterystyka

Zazwyczaj leasingiem nazywa się specjalną formę finansowania samochodu (bądź innego środka trwałego), która polega na odpłatnym korzystaniu przez leasingobiorcę z pojazdu udostępnionego mu przez firmę leasingową na mocy zawartej pomiędzy stronami umowy. Po jej wygaśnięciu użytkownik ma prawo wykupienia użytkowanego dotychczas modelu na preferencyjnych warunkach.

Na ogół wyróżnia się leasing operacyjny oraz finansowy. Jedną z form tego pierwszego jest wynajem długoterminowy. W jego przypadku jednak samochód po zakończeniu okresu trwania umowy trafia z powrotem do wynajmującego. Jest to najważniejsza, ale nie jedyna różnica między obiema omawianymi formami finansowania. Wśród czynników je odróżniających można wymienić także:

  • wysokość raty - przy tradycyjnym leasingu kwota miesięcznych opłat oscyluje na znacznie wyższym poziomie niż ma to miejsce w przypadku najmu długoterminowego;
  • udział własny lub jego brak – wpłaty wstępne pobierane są od leasingobiorców, najemcy samochodów nie są nimi natomiast obciążeni;
  • czas trwania umowy –najem długoterminowy BMWtrwa zazwyczaj maksymalnie do 5 lat; z kolei leasing BMW lub innego samochodu może być dłuższy nawet o 2 lata;
  • swoboda eksploatacji lub jej brak – leasingobiorcy przy użytkowaniu samochodu mogą z niego korzystać według własnego uznania; najemcy natomiast muszą ściśle trzymać się warunków umowy zawartej z wynajmującym.


Obie formy finansowania mają szereg zalet, jednak wiążą się też one z pewnymi ograniczeniami dla osób korzystających z pojazdu. Musisz mieć tego świadomość, zanim zdecydujesz się na którąkolwiek z nich.

[h]Leasing konsumencki BMW – dla kogo jest bardziej opłacalny?[\h]

Leasing konsumencki BMW to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników pojazdu, którzy planują jego zakup po zakończeniu umowy. Warto z niego skorzystać, jeśli zależy Ci na niemal nieograniczonej swobodzie eksploatacji auta. Kalkulator kosztów użytkowania samochodów BMW wskazuje też, że jest to opcja, na której można zaoszczędzić więcej pieniędzy niż na wynajmie. Co więcej, po uiszczeniu opłaty wstępnej z leasingu BMW mogą również skorzystać np. przedsiębiorcy, którzy niedawno rozpoczęli swoją działalność gospodarczą.

[h]Wynajem długoterminowy BMW – zalety[\h]

Najem długoterminowy BMW jest szczególnie opłacalny w przypadku osób, które cenią sobie wygodę korzystania z auta bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Po opłaceniu wszystkich należności klient nie musi bowiem przejmować się na przykład naprawą zepsutego auta, jego przeglądem technicznym, wymianą oleju i opon itp. Tego typu zobowiązania leżą bowiem w gestii wynajmującej pojazd firmy jako jego właściciela. Z drugiej jednak strony najemca nie ma tak dużej swobody przy użytkowaniu auta, jak ma to miejsce w przypadku leasingobiorców. Raczej nie istnieje też możliwość wykupu danego modelu, chyba że dana osoba zdecyduje się na zapłacenie kwoty zbliżonej do równowartości aktualnej ceny rynkowej pojazdu.

Orientacyjny koszt najmu długoterminowego BMW można obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora internetowego. Przy szacowaniu wydatków bierze się pod uwagę nie tylko model pojazdu, ale także jego roczny przebieg oraz liczbę i rodzaj wykupionych dodatkowych usług.

Zarówno najem długoterminowy, jak i leasing konsumencki są do pewnego stopnia korzystne dla użytkownika samochodu. Biorąc jednak pod uwagę wyłącznie kwestie finansowe, bardziej opłacalne jest to drugie rozwiązanie.

Leasing a wynajem długoterminowy samochodu BMW – podobieństwa i różnice


Leasing a wynajem długoterminowy samochodu BMW – podobieństwa i różnice